Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Apple Museum

Apple Museum

Navštívili sme unikátnu súkromnú výstavu v Prahe, ktorá predstavuje najhodnotnejšiu, najkomplexnejšiu zbierku počítačov a najrôznejších predmetov spoločností Apple, Pixar a Next.

Sami vlastníme niekoľko produktov od tejto Kalifornskej spoločnosti, ktoré nám dennodenne uľahčujú život a pracovné záležitosti. Apple obdivujem pre ich nekonvenčnosť a odlišný pohľad na veci, či už v minulosti alebo v súčasnosti. Len málo ľudí vie, že mnoho vymožeností, ktoré dnes považujeme za samozrejmosť pri mobilných telefónoch či notebookoch, vymyslel práve Apple.

Na Apple múzeum sme narazili úplnou náhodou pri prechádzke Prahou a nezaváhali sme ani sekundu. Skúsene sme si vstupenku kúpili priamo na webe www.applemuseum.com za 240kč na osobu a odporúčame to aj tebe, ušetríš tým pár kaček. Zároveň prispeješ na dobrú vec, keďže výťažok zo vstupného poputuje na nadačné účely.

Pred vstupom do múzejnej časti ťa privíta Macintosh 128k z roku 1984 – prvý počítač zostrojený spoločnosťou Apple, ktorý je plne funkčný a ty si ho môžeš vyskúšať (pre mňa celkom zážitok).

Do múzea sme prešli cez turniket po zosnímaní QR kódu na našich vstupenkách. Celá prehliadka je riešená naozaj výborne. Stačí sa na mobilnom telefóne pripojiť na wifi múzea a prehliadka môže začať. Každý exponát je označený číslom, po kliku na rovnaké číslo v mobile sa zobrazí krátky popis k danému exponátu. Ak sa každému exponátu budeš chcieť podrobne venovať a prečítať si o ňom, tak ako my, treba si pripraviť minimálne dve hodiny (stoja však za to).  Dozvieš sa veľa zaujímavých vecí, ktoré si možno ani netušil. Napríklad to, že Steve Jobs bol jedným z troch zakladateľov spoločnosti Pixar Animation Studios, ktoré vytvorilo rozprávky ako Toy Story, Hľadá sa Nemo alebo Rodinka úžasných.

Pri prehliadke narazíte na kino, v ktorom sa oplatí pár minút posedieť a pozrieť si predstavenie prvého iPhonu, ktoré uvádza sám Steve Jobs na Keynote v roku 2007.

Myslím si, že Apple Museum v Prahe zaujme aj ľudí, ktorí k značke Apple nemajú žiaden vzťah. Výstava je spracovaná zaujímavo a je to svetový unikát. Ak sa ti ale predsa len to Prahy ísť nechce, za symbolické vstupné 69kč môžeš Apple Museum navštíviť virtuálne TU.

 

Všetky fotografie boli vyhotovené mobilným telefónom iPhone 8 plus.

Apple Museum

Apple Museum

Apple Museum

 

Apple Museum

Apple Museum

Apple Museum

Apple Museum

Apple Museum

Apple Museum1 thought on “Apple Museum”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial