Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?

Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?

Keď sme sa sťahovali do Anglicka, vedeli sme že tu bude oveľa viac možností a dostupnosť ku všetkému bude jednoduchšia. Nemýlili sme sa. To sme však ešte nevedeli, že v Brightone slovo “možnosť” dostane úplne nový rozmer.

Možno sme už písali, ale radi pripomenieme, že Brighton je turistické mesto, kde ľudia radi trávia čas, chodia sem za zábavou. A to sa vo veľkom odzrkadľuje aj na obchodoch, kaviarňach a reštauráciách ktoré tu môžete nájsť. Nájdete tu krásne kaviarne, ktoré majú svoj charakter, dušu a máte chuť tráviť tam celý svoj voľný čas. Nájdete tu reštaurácie, kde zaplatíte nemalé peniaze za kulinárske zážitky ale aj rýchle fasfoody, kde dostanete hot dog aj vo vegetariánskej verzií a horčicu či kečup, ktoré sú celý deň na slnku a ich použitie je len na vlastné riziko.

My sme však vybrali obchody, ktoré verte tomu, hocikde nenájdete. Tieto nápady sa môžu zdať bizarné ale verte či nie, niektoré sú tu už zopár rokov a stále fungujú. Lákajú svojich zákazníkov a darí sa im to. Tento článok môže slúžiť ako inšpirácia, že fantázií sa medze nekladú a pokiaľ máte chuť a odhodlanie, nehovorte že sa to nedá. Napríklad tu v Brightone je možné všetko.

 

1. The Duck House
Alebo jednoducho kačičkový obchod. V tomto maličkom obchode nenájdete nič iné len gumené kačičky. A nie len také hocijaké. Kačičky v klasických veľkostiach do vane, na kľúče, alebo veľké gumené kačičky. Klasika je nudná, preto sú tieto kačičky oblečené do rôznych kostýmov, nájdete kačičku batmana, námorníka, kačičku v obleku žabky, kačička superman a podobne. Tento maličký obchodík je turistami veľmi vyhľadávaný. Nachádza sa v tých najkrajších brightonských uličkách, ktoré sú turistami najviac vyhľadávané a sú kúsok od mora.
Pozri, nájdeš ho TU.


the Duck House_dvaja v tom

 

obchod s kačičkami Brughton

 

kačičky obchod v brughtone dvaj v tom

 

obchod s kačičkami v Brightone

 

2. Cable a Cotton
Čo sa pod týmto názvom skrýva? Tento obchod Vás dostane svojimi odtieňmi farieb, a nenájdete v ňom nič iné len guľôčky z bavlnky, ktoré sa dajú pripevniť na svietiacu reťaz. Áno, v tomto obchode si môžete vyskladať svoju vlastnú svietiacu reťaz. Máte na výber tri dĺžky. Jednoducho si vyberiete guľôčky ktoré chcete, nakombinujete farby, ktoré sa Vám páčia a je to. Môžete s vybrať reťaz s 20timi 35mi alebo 50timi guľôčkami. Aké jednoduché. Tento obchod sa nachádza neďaleko toho s kačičkami v 24 Meetinghouse Lane a pri návšteve mesta by ste ho určite nemali vynechať.

 

svietiaca reťaz brighton

 

obchod so svetielkami

 

3. Oliver’s Brighton
Na tento obchod som sa veľmi tešila, vznikol totižto len nedávno ale už svojím názvom ma veľmi zaujal (prečo asi?). Chodila som okolo neho keď ešte len získaval svoju podobu a do poslednej chvíle som nevedela, čo sa tam vôbec bude predávať. A bolo to pre mňa veľké prekvapenie. Malý rožný obchodík, do ktorého sa zmestí sotva 10 zákazníkov naraz, spôsobil doslova taký malý ošiaľ a boli sme svedkami, ako tam stal zástup ľudí, ktorí čakali v rade aby sa do obchodu dostali. Máte radi Harryho Pottera? Mnoho Angličanov áno, prečo to nevyužiť? V tomto obchode si môžete kúpiť všetko, aby ste si doma vytvorili také malé magické miesto. Nájdete tu nie len Harryho prútik ale aj Ronov alebo prútik Hermiony.
Štítky na kufre so znakom nástupišťa 9 a trištvrte, meč, ktorý Harry našiel pod hladinou vody a ktorým dokázal zničiť viteály. Málo? Nájdete tu aj Nimbus 2000 alebo odznaky, retiazky či náušnice so znakmi chrabromilu, bifľomoru, bystrohalvu či slizolinu. Jednoducho sa tu viete vybaviť do čarodejníckej školy. Nie je to úžasné? My sme týmto obchodom jednoducho nadšení.

 

harry potter obchod brighton

 

čarodejnícky obchod Harry Potter Brighton

 

Harry Potter obchod v Brightone

 

Oliver's Brighton dvaja v tom

 

Chystáte sa do Brightonu? Tieto obchody by ste určite nemali vynechať, sú originálne a svojou zaujímavou ponukou rozširujú možnosti čo je v tomto meste možné… pretože tu v Brightone je možné všetko.


Ešte stále nevieš čo je Brighton za mesto?


Related Posts

Bývame v meste Brighton

Bývame v meste Brighton

Prvý článok o našich dojmoch z mesta Brighton, v ktorom sme sa rozhodli stráviť viacej času. Život v Anglicku nás lákal už dlho a preto sme si povedali, že nikdy nie je neskoro… Tak a je to tu, bývame v prímorskom anglickom meste, ktoré nikdy […]

Brightonské waffle (Brighton’s waffles)

Brightonské waffle (Brighton’s waffles)

Brighton je plný kaviarní, ktoré majú svoj štýl, ktoré okrem dobrej kávy podávajú aj super jedlo od výmyslu sveta. My sme veľmi radi, že vďaka tomu čo robíme, máme vždy možnosť ochutnať kúsok z každého výtvoru. Brighton is full of beautiful Cafés, that offer not […]3 thoughts on “Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial