Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Brightonskú slobodu milujeme

Brightonskú slobodu milujeme

O Brightone sa sa toho hovorí veľa. Je to anglická dovolenková destinácia, ceny sú tu rovnako vysoké ako v Londýne a všade počujete čajky. Brighton nie je typické Anglicko. V čom ale toto mesto nie je typickým a prečo ho majú radi aj samotní Angličania?

Akokoľvek by ste oponovali, život na Slovensku je veľmi konzervatívny. Ľudia sa stále pozerajú a zohľadňujú to, čo si kto o nich pomyslí. Samotné Anglicko na tom nie je inak, hoci ľudia sú to podstatne otvorenejší zmenám, hlavne vďaka počtu ľudí tolerantnejší a nebojím sa povedať, že zvyknutejší na všeličo.

 

dvaja v tom Brighton

dvajavtom_anglicko

Ani Londýn sa v slobode prejavu nevyrovná Brightonu. Do tohto mesta chodia ľudia za slobodou, ktorú im toto mesto s radosťou poskytuje. Hovorím v prvom rade o slobode, ktorá sa dá vidieť. Ak si ešte nevidel, ako vyzerá sloboda prídi do Brightonu.

Ľudia sa neboja prejaviť, a to doslovne. Stretnete tu chlapov, ktorí sú prezlečení za ženy, ženy za mužov, ľudí prezlečených za rozprávkové bytosti, ľudí nakupujúcich v pyžame alebo ľudí, pri ktorých máte pocit, že zastali v 70-tich rokoch a ich autenticita je neuveriteľná.

Ak sa chcete prejaviť príďte do Brightonu. Koľkí z Vás majú veci, ktoré starostlivo odkladajú vo svojom šatníku, občas z nich utrú prach s povzdychnutím, že si ich na seba nikdy neoblečú. Prečo? Pretože sú príliš krátke, príliš farebné, príliš extravagantné a čo by na to povedali druhí ľudia? Tu v Brightone úplne nič. Skutočne si neviem predstaviť, čo by ste si na seba museli obliecť, aby si Vás niekto vôbec všimol. Veď pri tej dennodennej slobode obliekania, tu tamojších ľudí skutočne nič neprekvapí. Ak ste sa ráno zobudili a cítite sa ako superhrdina, tu tak môžete aj vyzerať, možno na ulici stretnete rovnakého supermana akým ste v ten deň aj vy. Aj samotní Angličania sem chodia za slobodou, ktorú si tu môžu dovoliť nosiť.

My sme si túto vlastnosť Brightonu zamilovali a plne si ju svojím výberom oblečenia užívame…Prečo to tak nefunguje všade?

 

dvaja v tom sloboda
brightonská sloboda

dvaja v tom Brightonská sloboda


Related Posts

Bývame v meste Brighton

Bývame v meste Brighton

Prvý článok o našich dojmoch z mesta Brighton, v ktorom sme sa rozhodli stráviť viacej času. Život v Anglicku nás lákal už dlho a preto sme si povedali, že nikdy nie je neskoro… Tak a je to tu, bývame v prímorskom anglickom meste, ktoré nikdy […]

Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?

Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?

Keď sme sa sťahovali do Anglicka, vedeli sme že tu bude oveľa viac možností a dostupnosť ku všetkému bude jednoduchšia. Nemýlili sme sa. To sme však ešte nevedeli, že v Brightone slovo “možnosť” dostane úplne nový rozmer. Možno sme už písali, ale radi pripomenieme, že […]1 thought on “Brightonskú slobodu milujeme”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial