Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Bývame v meste Brighton

Bývame v meste Brighton

Prvý článok o našich dojmoch z mesta Brighton, v ktorom sme sa rozhodli stráviť viacej času. Život v Anglicku nás lákal už dlho a preto sme si povedali, že nikdy nie je neskoro… Tak a je to tu, bývame v prímorskom anglickom meste, ktoré nikdy nespí.

 

O tomto meste sme toho veľa nevedeli, vybrali sme si ho, pretože je vzdialené hodinu cesty od nášho obľúbeného Londýna, čo by ste kameňom dohodili od letiska Gatwick, z ktorého môžeme lietať do celého sveta a v neposlednom rade, žiť v prímorskom meste nie je tiež na zahodenie. Brighton sa nachádza na južnom pobreží Anglicka. Brightonu sa nechce byť samému, preto spolu s mestom Hove sú takpovediac zrastené a tvoria Brighton a Hove. Ak ste o ňom už počuli, nečudujem sa Vám, veď je to jedno z najznámejších miest Spojeného kráľovstva.

 

brighton a hove

 

“Bývame pri mori”, znie to perfektne, ale teplota mora dosahuje v letných mesiacoch maximálne 15-17 stupňov Celzia. Netvrdím, že sa tu ľudia nekúpu, pretože opak je pravdou a každý slnečný deň je v mori veľa ľudí, ktorí sa tvária sú na dovolenke na Bali.
A tiež netvrdím, že to jeden z nás po pár cideroch nevyskúšal tiež. A tým sa dostávam k nášmu hlavnému využitiu pláže… Grilovanie, cider, krásny západ slnka a atmosféra, ktorú zažijete len v Brightone. To je jedna z vecí, ktorá robí toto mesto výnimočným.

 

pláž v Brightne

 

Počasie je tu klasicky anglické, povedali by sme, že vďaka moru veľakrát ešte chladnejšie a pri neletných teplotách, ktoré zažívame niekoľko dní z mesiaca, vyťahujeme svoje jesenné bundy a dlhé nohavice. Ľudia sú tu na takéto počasie zvyknutí, preto nie je nič neobvyklé, keď ich uvidíte v žabkách, tielkach či kraťasoch a to aj v prípade, že vonku je 17 stupňov a prší.
Samozrejme, sú tu aj teplé letné dni, ktoré si o to viac užijete. Slnko sa do vás rado zahryzne a nemá problém spáliť.
V tieto slnečné dni oceníte, okrem už spomínanej pláže, aj množstvo zelených parkov, ktoré sú plné bežcov, psíčkarov a ľudí, ktorí jednoducho len sedia na tráve a popíjajú víno.

 

dvajavtom v brightone

 

V Brightone nikdy nebudete sami. Okrem toho, že toto mesto žije každý večer a je jedno, či je víkend alebo pracovný deň, na každom kroku stretávate a počujete čajky. Stačí, keď im raz ukážete, že máte jedlo a už sa ich nezbavíte, pokým ho vy alebo oni nezjedia.
Ľudia v Brightone sú nekonvenční, uvoľnení a je im jedno, čo si kto o nich myslí. Je to mesto mladých ľudí, ktorí sa radi bavia a nepohrdnú alkoholom. Reštaurácie od výmyslu sveta, kaviarne a klasické Anglické puby nájdete na každom rohu. Všade sa stretnete s úsmevom a s priateľským prístupom.

 

pub v brightone

 

Vždy sme obdivovali anglické domčeky a mestá, ktoré sme videli vo filmoch. Filmy nie sú ďaleko od reality a odhliadnuc od faktu, že vám pri pohľade na krásne mesto často padajú kvapky dažďa do očí, je Brighton and Hove krásnym prímorským mestom, ktoré je svojou atmosférou anglicky-neanglicky jedinečné.

 

výlet do Brightnu

 

Príďte nás navštíviť a my vám radi spravíme netradičnú prehliadku mesta… 🙂


Related Posts

Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?

Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?

Keď sme sa sťahovali do Anglicka, vedeli sme že tu bude oveľa viac možností a dostupnosť ku všetkému bude jednoduchšia. Nemýlili sme sa. To sme však ešte nevedeli, že v Brightone slovo “možnosť” dostane úplne nový rozmer. Možno sme už písali, ale radi pripomenieme, že […]

Brightonské waffle (Brighton’s waffles)

Brightonské waffle (Brighton’s waffles)

Brighton je plný kaviarní, ktoré majú svoj štýl, ktoré okrem dobrej kávy podávajú aj super jedlo od výmyslu sveta. My sme veľmi radi, že vďaka tomu čo robíme, máme vždy možnosť ochutnať kúsok z každého výtvoru. Brighton is full of beautiful Cafés, that offer not […]6 thoughts on “Bývame v meste Brighton”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial