Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Čo chýba iPad-u 2017 ?

Čo chýba iPad-u 2017 ?

Keďže zbožňujeme veci, ktoré nám uľahčujú život, rozhodol som sa raz za čas poctiť Vás mojou “profesionálnou” recenziou niečoho, o čom som Veroniku presvedčil, že určite potrebujeme 😀
Pred pár týždňami som písal o Samsung Galaxy S8 plus, ktorá mala úspech, preto chcem v tomto trende pokračovať a raz za čas pre Vás pripraviť recenziu o niečom zo sveta elektroniky. Dnes to bude o Apple iPad 2017, tichom nástupcovi iPadu Air 2, na ktorom som túto recenziu zároveň napísal. Ak váhate aký darček kúpiť, možno vám pomôžem lepšie sa rozhodnúť a niekomu, napríklad sebe, tým môžete spraviť predčasné Vianoce.

Začnem výborne spracovaným telom (ako pri každom zariadení od Apple), ktoré je opäť vyrobené zo zliatiny hliníku. Veď prečo nie? iPadom to pristane a pri každom uchopení vám studenkavé telo dáva pocítiť kvalitu spracovania. Dizajn je prakticky totožný so všetkými iPadmi a paleta farieb tiež. My sme si vybrali strieborné prevedenie, hlavne kvôli prednej bielej strane, ktorá na nás pôsobí krajšie a elegantnejšie (ja som chcel pôvodne čierny, ale veď to poznáte…). Ipad určite odporúčam doplniť o kryt, ktorý dokáže tablet postaviť a zároveň pri otvorení rozsvieti displej. Ak budete na tablete tráviť čas písaním, tak ako my, dokúpenie kompaktnej bluetooth klávesnice tiež nie je na zahodenie.

 

apple_ipad_2017

 

Retina displej s uhlopriečkou 9,7 palca je rovnako dobrý, ako každý retina displej na iPade. Ničím zvlášť neprekvapí, je krásne jemný s výborným podaním farieb a pozorovacími uhlami.
Tento tablet kúpite na pomery Applu za slušnú cenu a to je dôvod, prečo Apple predsa len niekde ušetril. Na displeji neboli zredukované vrstvy zobrazovača do jednej, tak ako tomu bolo pri jeho predchodcovi (Air 2). To spôsobilo, že iPad je o niečo hrubší, čo mne osobne nevadí, no zároveň je displej akoby ďalej od ochranného skla. Verím tomu, že 90% ľudí si to nikdy neuvedomí, no mne to ako bývalému vlastníkovy iPadu Air 2 skrátka prekáža.
Nehovoriac o tom, že Apple odstránil vylepšenú antireflexnú vrstvu!!! Prečo?? Zvýšenie odleskov displeja je citelné…

Rovnako odstránil legendárny hardwarový prepínač na vypnutie zvuku alebo otáčanie displeja. V tomto prípade nešlo o šetrenie, ale o to, že Apple sa tak jednoducho rozhodol, tak ako sa rozhodol odstrániť 3,5mm jack v iPhone 7… Na novom iPade 2017 ale 3,5mm jack našťastie nájdeme, a tak som si mohol pohodlne a bez akýchkoľvek redukcií pripojiť aj NEbluetooth slúchadlá.

 

dvaja v tom_apple_tablet

 

O pomerne kvalitnú reprodukciu zvuku sa postará dvojica stereo reproduktorov umiestnených v spodnej časti. Toto sa mi na iPadoch vždy páčilo, nijak extra sa kvalitou svojich reproduktorov nechválilia a pri tom bolo a je, počúvanie hudby z iPadu príjemná záležitosť, ktorá prekvapí.
Pre zaujímavosť, jednu dobu som bol súčasne vlastníkom iPad Air 2, Lenovo Yoga Tab 3, Macbooku Air a iPhone 7. Pri mojom amatérskom zvukovom teste pre mňa vyšiel ako víťaz iPhone 7 a s tesným druhým miestom skončil iPad Air 2, čo ma prekvapilo, keďže Lenovo o ničom inom ako o úžasnom Dolby Atmos zvuku pri svojich tabletoch nehovorí.

V neposlednom rade tu sú vychytávky, ktoré Vám uľahčia život s tabletom od Applu. So štyrmi prstami toho na tablete dokážete dosť, napríklad potiahnutím po obrazovke do strán prepínate medzi spustenými aplikáciami, zovretím prstov aplikáciu zminimalizujete alebo švihnutím smerom hore vyvoláte ponuku multitaskingu z posledných otvorených aplikácii.
Využijete aj dva prsty súčastne na klávesnici, ktoré vyvolajú kurzor.
Pre mňa najobľúbenejšou vychytávkou naďalej ostáva funkcia Split View (otvorenie dvoch okien vedľa seba). Stačí, keď potiahnete prstom od pravého okraja displeja a vyberiete si, ktorú aplikáciu chcete spustiť súbežne s tou, v ktorej práve pracujete.

Pre koho je teda nový iPad 2017 určený? Určite nie pre vlastníkov staršieho iPadu Air 2, tí by argumenty na výmenu za nový iPad 2017 hľadali ťažko, Air 2 má dokonca lepší displej.
Podľa môjho názoru je určený pre ľudí, ktorí túžia po kvalite a exkluzivite nahryznutého jabĺčka a nechcú zaň zaplatiť celý majetok. Ipad 2017 má dostatočný výkon ako na prácu, tak aj na zábavu. Sledovanie filmov, hranie hier, čítanie e-bookov, počúvanie hudby a veľa iného v kompaktnom kovovom tele s krásnym displejom… čo viac si priať…?

 

apple_ipad_recenziaPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial