Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Fuerteventura: Naši miláčikovia na cestách

Fuerteventura: Naši miláčikovia na cestách

Na cesty si balíme mnoho vecí, niektoré sú veľmi potrebné, niektoré z kufra ani nevytiahneme ale hreje nás pocit, že ich máme pri sebe. Na každej ceste či dovolenke sa nájdu veci, ktoré využívame častejšie, bez ktorých by sme si nevedeli fungovanie na danom mieste predstaviť. Na Kanárskych ostrovoch, teda na našom ostrove Fuerteventura, sme týchto pomocníkov ocenili viac ako dokonale.

Okuliare

Veronika: Oli vždy vsadí na kvalitu, ktorá je samozrejme dôležitá, oči si treba chrániť a kvalitné okuliare v tomto prípade hrajú dôležitú úlohu. Ja som však zvolila podstatne lacnejší variant, nakoľko moje okuliare nikdy nevydržia dlho (stratenie, prisadnutie, doškrkanie skiel v kabelke- ach my ženy) čo však môžem odporučiť, je vybrať si okuliare s jemným hnedým či ružovým tónovaním. Dôvod je veľmi jednoduchý, toto tónovanie obaľuje okolitý svet do krásnych živých filtrov, ktoré sú pekné a neskutočne letné. Vaše výhľady na svet budú ešte krajšie ako kedykoľvek predtým. Stojí to za vyskúšanie, čo vy na to?

Fľaša

Veronika: Jedným z našich miláčikov na Kanároch bola práve fľaška. V týchto horúčavách je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim. Avšak, nie je fľaša ako fľaša. My sme vsadili na BPA free, pretože sme vedeli, že ju budeme vláčiť celý deň so sebou. Prečo je dôležité mať so sebou fľašku, ktorá je BPA free? Ak sa obyčajná plastová fľaša zohreje, vypúšťa do nápoja, ktorý je v nej látky, ktoré sú nebezpečné ako pre ženy tak aj pre mužov, no najviac vedia uškodiť deťom. Môžu spôsobiť neplodnosť u mužov alebo rozvoj karcinómov na rôznych miestach (!!!) u žien. Preto je veľmi dôležité mať fľašku, ktorá tieto látky neobsahuje a aj pri vyššej teplote je bezpečná. Našli sme pre vás niekoľko pekných fľaštičiek, ktoré nie len že sú bezpečné, ale aj super vyzerajú.

Náš tip: ak si nakrájate do vody ovocko alebo vytlačíte citrón máte nápoj, ktorý super chutí a výborne vyzerá.

Mapa

Oliver: Prvé čo spravím po vystúpení z lietadla v krajine, ktorú ideme preskúmať je, že si zoženiem starú dobrú mapu. Možno je to preto, že sa cítim viac ako prieskumník a možno preto, že si myslím, že práve kvôli moderným Google Maps, ktoré s obľubou využívam, sa mi vyvinul len slabý orientačný zmysel :D. Touto klasickou metódou orientácie sa to snažím napraviť.

Náš tip: dôležité je nezabudnúť si pero, inak si do mapy budete musieť písať linkou na oči, tak ako my na Fuerteventure.

S8+ 

Oliver: Samsungu sa to opäť podarilo, do rúk sa mi dostal telefón s krásnym dizajnom a obrovským 6,2” displejom.
Displej je úžasný, reakcie bleskové a telefón, ktorý sme na našich cestách začali uprednostňovať pred fotoaparátom, si zaslúži vlastný článok.


Na Fuertventuru sa určite vrátime. Pozri sa prečo.1 thought on “Fuerteventura: Naši miláčikovia na cestách”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial