Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Halloweenska noc

Halloweenska noc

Či už oslavuješ Halloween alebo nie, radi by sme Ti odporučili film, ktorý sa hodí do chladných večerov a vďaka ktorému, sa tvoja druhá polovička pritúli k tebe o čosi bližšie.

Vieme, že veľa ľudí nemá rado tento “americký” sviatok, veď predsa my oslavujeme “dušičky”, teda Sviatok všetkých svätých. Áno, naše tradície sú v tento deň trošku odlišné ale nazývať Halloween novým sviatkom, nie je na mieste. Sviatok pochádza už z obdobia Keltov, kedy sa v noci z 31. októbra na 1. november lúčili s letom a tejto noci pripisovali magickú moc. Verili, že v túto noc duše mŕtvych prichádzajú na zem. Často sa obliekali do strašidelných kostýmov a maľovali si tváre, zo strachu, aby ich zlý duchovia nerozoznali spomedzi seba a tak ich nechali na pokoj.

Pre nás dvoch má táto noc tiež magickú moc, niečo je skrátka vo vzduchu… ľudia si spomínajú na tých, ktorí odišli a spomienky s emóciami sa vlečú vzduchom.
Pocity smútku striedajú pocity príjemné, kedy chladnejšie noci trávime pri dobrom čaji, sajderi, ktorý si premiešavame škoricou, s ľuďmi, ktorých máme radi. K takýmto večerom zaručene patrí dobrý film a my sme jeden vybrali. Jeho pozeranie je pre nás už niekoľkoročnou tradíciou a k tomu obdobiu k nám patrí rovnako ako Sám doma k Vianociam.

 

Dvaja v tom Halloweenska noc

 

Reč je o filme “Halloweenska noc” (angl. Trick ‘r Treat) a natočený bol v roku 2007. Rozpráva 4 vzájomne prepletené príbehy, ktoré zosobňujú tie najzákladnejšie “halloweenske tradície” alebo “desy”, ktorých sa ľudia tak boja. Nájdete tam vyrezávanie tekvíc, upírov, vraždu aj mystické tajomno. Nečakajte žiadne krviprelievanie, je to skôr pocta tradíciám a poverám, ktoré sú opradené a spojené s Halloweenom. Ak sa zabalíte do deky a pripravíte si horúci jablčný sajder, príjemne strašidelný večer máte zaručený. Nám sa veľmi páči. Viacej Ti o ňom neprezradíme, jednoducho si ho pozri…

 

Halloween film dvaja

 

…a daj nám vedieť, či sa Ti film páčil, prípadne pošli tip na film, bez ktorého si nevieš predstaviť Halloween ty.

Ps: ak nevieš, čo všetko sa dá v jeseni pozažívať, spísali sme pre teba zoznam jesenných aktivít… tak, užívaj si jeseň 🙂Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial