Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Koľko krásy máme doma…(How much of a Beauty we have at home)

Koľko krásy máme doma…(How much of a Beauty we have at home)

Pomaličky sa púšťam do rôznych článkov, ktoré mám v hlave, len ich nie je čas dať na papier (do počítača). Tento jeden som musela napísať, pretože teraz je ten správny čas.

I am slowly getting into writing various articles, that I have on my mind, unfortunately there is not enough time to put these on paper (Well, computer). But this article had to be written and published, because it is simply the right for it.

 

Náš život sa momentálne skladá z neustáleho cestovanie z miesta na miesto. Nie, neobjavujeme nové krajiny, lietame z bodu A do bodu B práve kvôli povinnostiam, ktoré nás neúprosne v týchto mestách čakajú. Tí, ktorí nás čítate pravidelne viete, že bývame v meste Brighton v Anglicku ale lietame pravidelne na Slovensko. Frekvencia, kedy sa “otáčame” domov je stále vyššia a niekedy ani nevieme kedy bude ďalší termín odchodu.

Our life is now shaped by constant travels from place to place. We are not exploring new areas, but simply going from the point A to B, because of our work duties, that we currently have in here. Those, who read our articles regularly already know that we live in Brighton, UK, but we often travel to Slovakia. Our travels back home became more frequent than ever, and sometimes we don’t even know when our next flight is due.

 

dvaja v tom miesta na svete

 

Tento hektický život má však niečo do seba. Pamätáte si ten pocit, keď prídete niekam do nového mesta, do novej krajiny a obdivujete všetko to krásne, vnímate každý kúsok, každé zákutie? Určite to každý pozná a my nie sme výnimkou. Sledujeme, obdivujeme, fotíme. Dávno som si však uvedomila, prečo sme takí unesení, prečo sa nám všetko zdá ako nádherný kúsok raja. Vidíme miesta, stavby, zvyky…. všetko je pre nás nové, nepoznané…

 

This hectic life though has something special about it. Do you remember the feeling, when you get to a new place, new city, landscape and you admire the beauty of everything around, bit by bit. I believe we are no exception and everybody knows this feeling. We observe, admire and take photos. I have realized long time ago, why we are so impressed and why every place seems to look like a beautiful part of some paradise. We see historical cities, building, customs … completely new to us, unexplored…

 

dvaja v tom blog krasne miesto

 

Pamätám si prvé stretnutie s týmto anglickým mestom. Brighton bol nádherný a bolo to niečo úplne iné ako to, čo som našla na západnom Slovensku. Po viac ako roku sa však často uličky, ktorými som sa nadchýnala na začiatku, stali pre mňa bežné …ale vďaka neustálemu striedaniu miest sa nimi dokážem znova nadchnúť a cítim sa opäť ako turista. Vždy keď prídem na Slovensko, do mojej dedinky, som unesená poľami, lesmi, stromami….a naopak.

I remember our first point of view at this this english town. Brighton was wonderful and it was something completely different that what I had the chance to see in Slovakia. After more than a year though, the streets that I was amazed by at the beginning became ordinary, but thanks to a constant travelling, I can still let them impress me and I feel like a tourist again. Everytime I come to Slovakia, to the village of mine, I am carried away by the fields, forests, trees and conversely.

 

Stačí chvíľa aby sa bežné veci, ktoré vidíme stokrát stali pre nás krásnymi a zaujímavými. Ďakujem za možnosť stále a stále sa nadchýnať tými krásnymi vecami, ktoré ma obklopujú. Nedovoľme aby nám rutina zabránila vidieť tú krásu, ktorú sme videli na začiatku. Otvorme oči, často nemusíme ísť tak ďaleko, aby sme našli krásne miesta. Niekedy sú hneď za rohom.

Sometimes it is enough for the ordinary things, that we have seen hundred times already to become beautiful and interesting for us again. Thanks for the opportunity to be carried away by all these beautiful things, that surround me. Let’s not let the routine to make us unable to see the Beauty, that we have seen at the beginnings. Let’s open our eyes again, often we do not have to go far, to find beautiful places. Sometimes there are just around the corner.

______________________________________________________________

Čo sme si na Brightone zamilovali čítaj TU


Related Posts

Bývame v meste Brighton

Bývame v meste Brighton

Prvý článok o našich dojmoch z mesta Brighton, v ktorom sme sa rozhodli stráviť viacej času. Život v Anglicku nás lákal už dlho a preto sme si povedali, že nikdy nie je neskoro… Tak a je to tu, bývame v prímorskom anglickom meste, ktoré nikdy […]

Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?

Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?

Keď sme sa sťahovali do Anglicka, vedeli sme že tu bude oveľa viac možností a dostupnosť ku všetkému bude jednoduchšia. Nemýlili sme sa. To sme však ešte nevedeli, že v Brightone slovo “možnosť” dostane úplne nový rozmer. Možno sme už písali, ale radi pripomenieme, že […]Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial