Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Minipresso

Minipresso

Dnes som sa rozhodol napísať krátky článok o jednej z najužitočnejších vecí, ktorú si balíme na cesty a bez ktorej si nevieme predstaviť naše spoločné rána. Rád by som vám predstavil naše minipresso.

Jediná skutočná vec, ktorej sa vo svete bojíme je, že ráno nezačneme dobrou kávou.
Do kaviarní sa nie vždy dá ísť a náš 11 kilogramový kávovar sa na pleciach nosiť nedá (prečo???). Preto sme museli nájsť istotu, ktorá sa zmestí do každého kufra….a našli sme…
Je to malý zázrak od firmy Wacaco, ktorý posunul chuť kávy, ktorú si dokážete spraviť kdekoľvek a za akýchkoľvek podmienok (stačí len “vyrobiť” horúcu vodu), na novú úroveň. To, ako blízko je k chuti kávy zo skutočného presso stroja, je až na neuverenie.
Pri kompaktných rozmeroch 175x70x60mm a váhe 360g dokáže vyvinúť tlak až 8 barov, čo je viac ako slušné a posilnenie zápästia tiež nie je na zahodenie.
Do sitka na kávu sa zmestí 8g kávy, čo je štandardná gramáž, z ktorej vám kávu pripravia v akejkoľvek kaviarni.
príprava minipressa
 použitie minipressovaru Wacaco
Je mi jasné, že minipresso je určené predovšetkým na pobyt v prírode. Jednoducho tam,  kde si viete s prípravou kávy poradiť aj bez elektriny.  My ho so sebou vždy radi berieme aj do štandardného ubytovania, kde je väčšinou k dispozícií kávovar na kapsule, alebo ešte lepšie, instantná káva. Takto máme istotu, že si kvalitnú kávu pripravíme kedykoľvek nám napadne.
minipresso a koláčik
Kúpiť sa dá napríklad na Amazone, za cenu približne 63€, čo je celkom dosť za tak malú vecičku…
Verím ale, že pre milovníkov kávy, ktorí si za kvalitu radi priplatia ( a rituálne si vychutnávajú prípravu kávy rovnako ako ja) to problém nebude.
minipressovar Wacaco
 ————————————
Dobrú kávu sme pili aj v Enaku. Poznáš kávu na ľade?

Related Posts

Dobrá káva v Enaku, nikdy nie je zlá

Dobrá káva v Enaku, nikdy nie je zlá

Nie je nad dobrú kávu. Dobre vyzerá, dobre sa pije, pieseň pre dušu. Nám sa v Trnave podarilo nájsť takéhoto pesničkára. Volá sa Enak a vôbec to nie je kraviareň ale bistro. Presne viem, ako som sa dostala k pitiu kávy… Vždy ma lákala tá […]

Čo chýba v Banskej Štiavnici?

Čo chýba v Banskej Štiavnici?

Náš malý výlet do Banskej Štiavnice bol ten najlepší spôsob, ako privítať prvé jarné lúče slnka. Na toto mesto sme počuli samé chvály, viac sme sa ani nepotrebovali a o hodinu sme sedeli v aute smer Banská Štiavnica. Nie, nechceli sme ísť na túru v […]1 thought on “Minipresso”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial