Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Naše fotenie a kto stojí za foťákom?

Naše fotenie a kto stojí za foťákom?

Ahojte, ozývame sa, aby sme hromadne odpovedali na najčastejšiu otázku a zároveň aby sme Ti trošku bližšie povedali, odkiaľ sa berú naše fotky, naša inšpirácia a kto stojí za fotoaparátom keď sme my dvaja pred ním.

 

Bude to možno znieť trošku mysticky ale keď obaja pózujeme pred objektívom zvyčajne za ním nikto nestojí. (Vďaka bohu za samospúšť!). Áno, je to tak. Na fotenia chodíme takmer vždy sami. Je to pre nás výzva ako správne nakomponovať veci tak, aby vyšli fotky, s ktorými sme spokojní. Tento nápad (vlastne aj so samotným blogom) vznikol veľmi jednoducho z tvrdenia “aj obudníkove deti chodia bosé.” A veruže je to tak! Ja (Veronika) stojím za foťákom už takmer desať rokov a mojou hlavnou náplňou práce je zväčňovať ľudí na fotografiách. Jednoducho povedané som fotografka!

Ako to býva zvykom, nevyskytujem sa takmer na žiadnych rodiných fotogafiách pretože ako inak- stojím za- fotoaparátom. Takýto ťažký je údel človeka, ktorý sa nazýva fotografom. Nesutále fotím mladé páry ako spolu randia, bola som prítomná na ich svadbách, zachytila som ich rastúce brušká a nakoniec som bola privítaná do rodiny, keď sa už tešili z nového člena… Zaznamenávala som ich životy ako plynuli časom a celkom zabudla, že, náš život plynie rovnako rýchlo bez toho, aby som mala nejaké hmatateľné dôkazy o tom, že som ho skutočne žila.

 


fotka dvaja v tom

Bola to výzva

 

Výzva skĺbiť dva rozlietané životy, zastaviť ich nachvíľku a cvaknúť tak, aby fotka, ktorá vylezie bola hodná rámu. Takže tak to je! Zistenie, že aj človek, ktorý stojí za obejtívom sa chce tiež niekedy postaviť pred. Chce mať fotky, pri ktorých sa bude znova usmievať, ktorými si pripomenieme, čo sme zažili, ako sme sa cítilii. Tak sme to zobrali vážne! Ku každej fotke pristupujem s vážnosťou! S vážnosťou preto, že výsledok musí byť dokonalý (musím reprezentovať svoju prácu), s vážnosťou preto, že výsledok zachytáva naše životy v čase a s vážnosťou preto, že skĺbiť dva rozdielne pohľady na to, ako má perfektná fotka vyzerať je niekedy náročné. Snažíme sa do fotiek dávať  kúsok zo seba, podpisujeme sa na ne však obaja a verte mi, kým sme našli stred farieb, uhla, spokojnosti dalo nám to zabrať….a zdaľeka sme neskončili. Stále je čo vylepšovať, zdokonalovať, objavovať…

 

fotografovanie dvaja v tom

 

Naučili sme sa, že dva rôzne stýly nemusia proti sebe bojovať ale spojiť sa v niečo ešte lepšie. Fotografia je súčasťou môjho života už niekoľko rokov a verím, že bude aj naďalej. Pozri sa ako cez objektív nazerám na svet (photobyveronica.com) alebo zablúď na môj FB (@photobyveronica), kde neustále pridávam nové a nové fotky z fotení, ktoré spolu so svojimi klientami realizujem.

 

Tešíme sa, že sa ti naše fotky páčia. A neustále budeme pracovať na tom, aby ti prinášali radosť a inšpráciu.

 

… a ak by ta raz niekto opýtal,  načo sú komu fotky? Tak sa ho opýtaj, ako si pripomenie dávne momenty, ktoré nemá už nikto nevráti?

 

Veronika

 

 1 thought on “Naše fotenie a kto stojí za foťákom?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial