Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Pozo Negro – dedinka na ostrove Fuerteventura, ktorú sa oplatí navštíviť

Pozo Negro – dedinka na ostrove Fuerteventura, ktorú sa oplatí navštíviť

Ostrov Fuerteventura na Kanárskych ostrovoch je krásny svojou scenériou, ktorú sme sa rozhodli preskúmať celú. Chceli sme vidieť turistické mestá a ich život, najznámejšie pláže a rovnako aj dedinky, do ktorých turista zablúdi len málokedy.

Dedinka Pozo Negro spĺňa všetky kritéria, ktoré má “neturistická” značka na mape ostrova Fuerteventura mať.
Popri ceste vnútrozemím, na ktorej nestretnete veľa áut, sa zdvíhajú púštne žlto-hnedé kopce. Pohľad bol pastva pre oči.

kanárske ostrovy Fuenteventura výhľad

Hoci sme očakávali ozajstnú dedinku, Pozo Negro je úzky pásik domov na pláži. Dedinku tvorí asi 12 domov, z ktorých dve sú rodinné reštaurácie, ktoré zastali v dobe.

dedinka Pozo Negro Kanárske ostrovy
Menu v našej reštaurácii malo dve strany s veľkými obrázkami rýb. Výber z rýb na jedálnom lístku bol bohatý, vybrať si však môžete len z tých, ktoré ráno ulovil miestny rybár. My sme mali “šťastie” a mohli sme si vybrať z dvoch druhov.  Ich mená boli španielsky šialené, takže doteraz nevieme, čo sme vlastne jedli.
Nič pre fotku, ale tá chuť… S porovnateľnou chuťou a kvalitou, ktorú sme dostali na stôl, sme sa stretli v podstatne drahších reštauráciách.
Popritom sme mali lukratívny výhľad na pláž s čiernym pieskom a ceny, ktoré ani z ďaleka nezodpovedali výhľadu.

pozo negro Fuerteventura šaty

V neposlednom rade to je dedinka, ktorá má krásnu opustenú pláž… Väčšina návštevníkov ostrova dáva prednosť väčším mestám, v ktorých si vedia vyberať z celej palety reštaurácií a barov vedúcich popri pláži.
Pozo Negro nám učarovalo práve pre jej pokojnú atmosféru a tých pár kilometrov cesty, ktoré tvorili vzdialenosť medzi nami a ňou, nebolo s naším prenajatým bielym fárom prekážkou.

dedinka na Fuerteventure

Možno to, že dedinka nie je obrastená turistami, možno to, že jedlo chutilo výborne alebo jednoducho len výhľad na pláž bez ľudí a naháčov vytvoril pocit, že nie všetko preplnené ľuďmi musí byť dobrá voľba. Dobrá voľba je nasadnúť do auta a ísť tam, kde vám dajú úsmev a skutočnú kvalitu mora.

Malé dedinky obľubujeme rovnako ako metropoly, už si videl náš výlet do Londýna?

Related Posts

Riflové kraťase a moja kombinácia na Kanárskych ostrovoch

Riflové kraťase a moja kombinácia na Kanárskych ostrovoch

Milujem rifľové kraťasy, pretože mám pocit, že sa jednoducho dajú zladiť s čímkoľvek. Páči sa mi neformálny, nedbalý look, ktorý vytvárajú. Na Kanárskych ostrovoch boli mojou voľbou číslo jeden.     Rifľové kraťasy v letných mesiacoch rada vyťahujem na dovolenkách, ako aj doma. Je to […]

Ostrov Fuerteventura a dôvody, prečo sa tam vrátime

Ostrov Fuerteventura a dôvody, prečo sa tam vrátime

Keď sme sa rozhodovali, ktorý ostrov z Kanárskych ostrovov navštívime, mali sme si z čoho vyberať. Kanárske ostrovy tvoria také známe názvy ako Tenerife, La Palma, Lanzarote. Z trinástich ostrovov sme si vybrali práve Fuerteventuru, ktorá nám učarovala svojimi plážami. Už dnes vieme, že chceme […]5 thoughts on “Pozo Negro – dedinka na ostrove Fuerteventura, ktorú sa oplatí navštíviť”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial