Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S8+

Rád by som sa s vami podelil o moje prvé dovolenkové dojmy z nového Samsung Galaxy S8+. V článku nenájdete dlhosiahlu recenziu s podrobnými špecifikáciami, keďže tých je plný internet, ale skôr postrehy z prechodu dlhoročného užívateľa iPhonov.

Na Samsung Galaxy S8+ som prešiel z iPhone 7 a je to vôbec po prvý krát, kedy som prechod z iOS na Android neoľutoval… Za posledné roky som postupne prestriedal všetky modely a veľkosti iPhonov od modelu 5.
Počas tejto doby ma párkrát zlanárila vlajková loď od Samsungu (posledný bol výbušný Note 7), no po pár dňoch používania, som zo šuflíka s láskou vytiahol môj “starý” iPhone so slovami, “už to nikdy neurobím” (urobil som, ešte 3-krát).
Samsungu sa to opäť podarilo, do rúk sa mi dostal telefón s krásnym dizajnom a obrovským 6,2” displejom, ktorý je na moje ruky, ešte stále v prijateľnej veľkosti.
Reakcie sú bleskové, o vkusné prostredie s množstvom vychytávok sa v najnovšom Androide 7.0 Nougat postarala nová nadstavba Samsungu s názvom Experience. Táto nadstavba vám okrem známych vychytávok ako je napríklad multi-window, ktorý je na obrom displeji naozaj využiteľný, ponúkne množstvo prvkov personalizácie, vďaka ktorej si ju môžete plne prispôsobiť svojim požiadavkám. Ocenil som tiež poslednú aktualizáciu, ktorá na navigačnú lištu pridala malú bodku, na ktorú po kliknutí sa navigačná lišta úplne skryje.

 

 

Infinity displej je jednoducho úžasný. Páčilo sa mi farebné podanie, ktoré konečne nie je prehnane saturované a tým pádom,
je jeho zobrazenie opäť o čosi vernejšie realite. Čo som ale nečakal, že na našej najbližšej ceste sa pár dní fotenia s digitálnou zrkadlovkou, ktorej sekundoval S8+, zmení na výlučné fotografovanie s týmto malým zázrakom. Možnosť spraviť tak kvalitnú fotografiu a pozrieť si ju na priamom slnku na pláži, nebáť sa, že mi padne do piesku, alebo ho Veronika chytí s mokrými, ešte lepšie, s mastnými rukami od opaľovacieho krému, je na nezaplatenie.

 

 

Kvalita fotografií sa našej zrkadlovke samozrejme nevyrovná, no funkcia uložiť fotografiu do formátu RAW nám možnosti postprocesu značne rozšírila.
Keď k tomuto všetkému prirátam skutočnosť, že telefón som mohol na konci náročného dňa opláchnuť pod vodou, ťažký fotoaparát sme nechávali v izbe.

Samsung Galaxy S8+ je drahý, väčšine ľudí príde veľký a z desiatich pokusov odomknúť telefón odtlačkom prsta, sa osem krát dotknete fotoaparátu a nie čítačky… ale ja som si ho aj napriek tomu zamiloval…4 thoughts on “Samsung Galaxy S8+”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial