Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

Spolu pomáhame útulkom

Spolu pomáhame útulkom

Možno preto, že je zima, možno preto, že je to nekonečný bludný kruh alebo jednoducho preto aby o tom vedelo čo najviac ľudí, rozhodla som sa o téme “útulky” napísať. Chcem o tom povedať viacej, nakopnúť ľudí, ktorí váhajú a informovať tých, ktorí nevedia.

O čom vlastne rozprávam. Téma zvieratiek je každému milá, pokiaľ sa bavíme o maličkých, mäkkučkých mačiatkach či šteniatkach, ktoré nás zabávajú a roztápame sa pri pohľade na nich na ich veľké oči, niekde spoza obrazovky na počítači či telefóne. Každý poznáme tie milé videá, ktoré si pozrieme len tak, pre oddych, pokoj duše…len tak na relax.

Už ošemetnejšia situácia je, keď sa bavíme o pomoci pre týchto drobných tvorov. Teraz poviem niečo, čo sa možno nebude každému páčiť ale ruku na srdce, v konečnom dôsledku potvrdíte, že je to pravda. Pomáhať chce každý, sme tak nejako k tomu vedení, je to morálne a máme pocit, že nás to robí lepšími ľuďmi. Ak sa bavíme v teoretickej rovine všetci sme samaritáni, ktorí by sa najradšej rozdali. Problém nastáva vtedy, ak by sa tieto altruistické veci mali preniesť do reálnej či hmotnej činnosti. Vtedy každý zažne kalkulovať, prepočítavať si svoje finančné, či časové možnosti a chuť pomôcť sa vytráca s každým väčším volaním. Našťastie, a bohuvďaka, sú tu ľudia, ktorí sú ochotní to spraviť, ktorí chcú pomáhať a aj to skutočne robia. Týmto im chcem poďakovať za všetkých nás, ktorí nemáme toľko sily (a stále nejaké výhovorky).

Už dávnejšie som narazila na webovú stránku preutulky.sk, ktorá, podľa mňa, dokázala vyriešiť túto situáciu viac ako dokonale. Umožňuje ľudom pomáhať a to veľmi jednoducho, z domu, bez toho, aby vystúpili zo svojej komfortnej zóny.

 

pomáhanie_útulok_dvaja_v_tom

 

Stačí si otvoriť stránku, a tváriť sa, že nakupujete pre seba. Zaplatíte a je to! Takto môžete nakúpiť granulky, podložky, základné lieky. Vyberiete si útulok zo zoznamu, ktorý je vo vašom mieste, alebo na opačnom konci republiky, čo na tom záleží, hladné brušká sú všade. Tovar sa doručí do vybraného útulku, o nič viac sa nemusíte starať. Ak neviete, čo konkrétny útulok potrebuje, môžete sa pozrieť do jeho wishlistu, kde je napísané, čo v útulku aktuálne chýba.

Nájdete tam ako konzervy za pár eur, tak veľké balenia granúl, ktoré jednoducho pošlete útulku. Je to vlastne darček, ktorý posielate zvieratkám, ktoré sú odkázané na našu pomoc. Aké jednoduché. Máte úžasný pocit, a nemusíte si ani vyzuť papuče. Na stránke sa nachádzajú kvalitné veci a papanie, hlavne kvôli tomu, aby sa tieto úbožiatka, často vytiahnuté z hrozných podmienok, dostali čo najrýchlejšie do formy a v plnej sile sa mohli uchádzať o svoj domov.

 

Pre útulky_dvajavtom

 

Na facebooku rada sledujem fotky zásielok, ktoré boli doručené do útulkov a len tak pre seba si vyhľadám na fotke veci, ktoré som sama objednala. Pre moje potešenie, pre zlepšenie dňa….

Čo vy na to? Šup na www.preutulky.sk a nakúpte niečo pekné, je jedno či to bude za dve eurá alebo za sto. Každá pomoc sa počíta. Aj tá najmenšia. Čo to v konečnom dôsledku znamená? Jednoducho toľko, že keď pôjdem nabudúce do potravín, nekúpim si nezmyselné sladkosti, ktoré ničia zdravie, zuby a pridávajú kilá a za ušetrené peniaze pomôžem niekomu prežiť krajší deň. Cítite tú hybnú silu a ako málo stačí, aby sa svet začal točiť tým správnym smerom?


Bývame v meste Brighton, už si o ňom počul?Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial