Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

The Seven Sisters a my dvaja

The Seven Sisters a my dvaja

Áno, tak aj my sme sa boli pozrieť na The Seven Sister. Tieto kriedovité útesy patria k Seven Sisters Country Parku a sú to presne tie biele skaly, ktoré lemujú Anglicko a nadchýnate sa nimi z fotiek, pohľadníc či filomov. Ako vyzerá koniec anglického ostrova? Presne takto.

Tento turistický bod sme nemohli nechať bez povšimnutia a tak sme sa vybrali pozrieť sedem sestier. Bolo ich naozaj sedem a podobali sa ako vajce vajcu. Prefúkalo nás, vyštípalo, veľmi jemne opršalo (na dážď sme tu zvyknutí a toto sa ním nazvať nedalo). Takže môžeme povedať, že hoci nás trošku oziabali nožičky, počasie bolo viac ako anglicky priaznivé.

 

sedem sestier anglicko- dvaja v tom

 

The Seven Sisters je nazvaná časť country parku Seven Sisters Country Park. Na 280 hektároch boli roztrúsené maličké bodky ovečiek a iného dobytku. Podľa nás by presne takto mal vyzerať každý jeden chov, kde si zvieratká môžu voľne behať a majú možnosť sa pásť kde len chcú. Tráva pod nohami bola krásne zelená a pôsobila skôr ako machový koberec a nie ako trávnatý útes. Po tom ako sme sa vyškriabali na prvú sestru sme hneď vedeli, prečo je toto miesto tak turistiky obľúbené. Ten výhľad! Divoké more krásne kontrastovalo s bielymi skalami, na ktorých bol položený zelený koberec. Pastva pre oči.

 

Výlet anglicko skaly _ dvaja v tom

 

Kto sú tieto sestry? Sú to vymodelované kriedovobiele útesy, ktoré lemujú koniec ostrova. Je ich sedem a každá má svoje meno. Nachádza sa tu aj ôsmy kopec, ale ten je vytvorený eróziou mora. Hovorí sa, že názov je odvodený od siedmych sestier, pričom každá jedna mala postavený dom v zníženine medzi vrcholmi.

 

The Seven Sisters_dvajavtom

 

Pri pohľade z útesov máte chuť ísť trošku bližšie, ešte bližšie a ešte kúsok ku kraju. Táto zvedavosť však nemusí dopadnúť dobre. Pred vstupom máte všade výstrahy, ktoré uvádzajú, aby ste sa držali v bezpečnej vzdialenosti. A nie sú tam len tak na páradu. Tieto útesy sú prirodzene nestabilné a pôda sa môže zosunúť aj s vami do mora. Nejeden život vyhasol na tomto krásnom mieste a to nie len kvôli zosuvom ale aj fotkám, ktoré mali “stáť za to”. A aj stáli. My sme sa preto držali bezpečne od kraja a užívali sme si krásne výhľady.

 

Biele skaly Anglicko- dvaja v tom

 

Mohli sme tam ísť už cez leto alebo keď bolo teplejšie počasie, my sme si však vybrali práve tento čas. Hoci sme nezažili kúpanie v mori pod útesom, zažili sme samotu a ťažké mraky, ktoré tomuto miestu pridávali dramatičnosť a vážnosť. A čo môže byť lepšie ako prechádzať sa osamote na konci ostrova, kde okrem seba počujete len búšenie mora niekoľko metrov pod vami?

 

Skaly Sedem Sestier- dvaja v tom

 

Ak sa budete nachádzať vo východnom Sussexe, určite by ste nemali vynechať tento krásny prírodný útvar s názvom The Seven Sisters. Keď sa tam môžu natáčať filmy a chodiť po nich známi herci ako Kevin Costner, môžete si čas na zelenom koberci užiť aj vy.


The Seven Sisters sú asi hodinu od mesta Brighton, v ktorom momentálne bývame.1 thought on “The Seven Sisters a my dvaja”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial