Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Život nemusí byť iba čiernobiely

V galérii Louise Dear

V galérii Louise Dear

Čo je super na Brightone? Dostať jedinečnú pozvávnu do galérie, ktorej obrazy obdivujete. Takto sme sa dostali na narodeninovú vernisáž a priamo k autorke obrazov Louise Dear, ktorá vytvára obrazy, ktoré budete chcieť mať doma.

Ak čítate tieto riadky, sme práve na našom predvianočnom výlete v Paríži, ktorý sme chceli stihnúť ešte skôr ako sa skončí tento rok. Do tohto mesta sme sa zamilovali už pred pár rokmi v lete, keď sme tu boli prvýkrát a chceli sme vidieť ako vyzerá Paríž v zime, lepšie povedané na Vianoce. Pred tým ako sme si pobalili potrebné veci a nakúpili nejaké zimnejšie oblečenie sme stihli v Brightone prijať pozvánku na oslavu narodenín Louise Dear, galérie, ktorej obrazy sme sledovali pri prechádzkach vo výklade.

 

 

Umenie nemusí byť pre každého ale farby áno. Presne toto sme našli v štúdiu Louise Dear. Miestnosť plná farieb, trblietok a príjemných ľudí, ktorí sa o umenie zaujímali. Prosecco v rukách, úsmev na tvári a autorka nás zobrala aj do svojho ateliéru. Doslova ste mali možnosť cítiť kreativitu, ktorá rotovala vzduchom. Autorka nám sama porozprávala o obrazoch, o tom kde a ako tvorí a dokonca nám prezradila aj novinky, ktoré pripravuje. Čo milujeme na ľuďoch je pokora, ktorá ich neopúšťa aj v prípade, že už majú nejaké úspechy za sebou. Autorka sa miešala medzi pozvanými hosťami a každému osobne poďakovala za prítomnosť.

 

 

Jej technika je netradičná, Louise Dear experimentuje s použitými mareriálmi a textúrami, na ktoré, jednoducho povedané, kvapká, hádže, fŕka alebo nalieva farbu. Tú farebnosť bolo cítiť nie len z jej obrazov ale aj celého priestoru, ktorý nám nedovoľoval poľaviť z dobrej nálady.

Takto sme mali možnosť prežiť krásne popoludnie v prítomnosti umenia a farieb, ktoré rozjasnili upršaný deň. Ak by ste sa chceli ísť sami pozrieť štúdio nájdete na Church Street 19, Brighton.


Magazín Brighton Girl ma zaradil k novembrovému style postu Brighton Street Style. Môj outfit, ktorý som zvolila do galérie, si môžeš pozrieť TU.


Related Posts

Bývame v meste Brighton

Bývame v meste Brighton

Prvý článok o našich dojmoch z mesta Brighton, v ktorom sme sa rozhodli stráviť viacej času. Život v Anglicku nás lákal už dlho a preto sme si povedali, že nikdy nie je neskoro… Tak a je to tu, bývame v prímorskom anglickom meste, ktoré nikdy […]

Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?

Bizarné obchody alebo úžasný podnikateľský nápad?

Keď sme sa sťahovali do Anglicka, vedeli sme že tu bude oveľa viac možností a dostupnosť ku všetkému bude jednoduchšia. Nemýlili sme sa. To sme však ešte nevedeli, že v Brightone slovo “možnosť” dostane úplne nový rozmer. Možno sme už písali, ale radi pripomenieme, že […]Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial